We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech Mouse Pad
SKU
956-000033
Category: Mouse Pads
| SKU | 956-000033 |
|---|---|
| EAN | 0097855171603 |
| Manufacturer | LOGITECH |
| Availability | In Stock |
Logitech Mouse Pad Studio Series - Darker Rose
| Design | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | No |
| Product colour | Rose |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Nylon, Polyester, Rubber |
| Performance | |
| Gaming mouse pad | No |
| Product colour | Rose |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Nylon, Polyester, Rubber |
| Non-slip base | Yes |
| Protection features | Spill resistant |
| Stitched edges | Yes |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Stitched edges | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 5.5 mm |
| Package depth | 239 mm |
| Package height | 221 mm |
| Package weight | 110 g |
| Width | 230 mm |
| Depth | 200 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Weight | 73 g |
| Packaging data | |
| Package width | 5.5 mm |
| Package depth | 239 mm |
| Package height | 221 mm |
| Package weight | 110 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Batteries included | No |
| Packaging content | Mouse Pad User Documentation |
| Technical details | |
| Made with recycled materials | Yes |
| Total amount of recycled materials used for making | 100% |
| Recycled materials used for making | Recycled polyester |