We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kensington Adjustable Footrest
SKU
52482
- Tilt adjustable platform
- Standard is tilt adjustable only
- Networks footrest is height and tilt adjustable, made from strong PVC
- Height: 20cm
Category: Foot Rests
| SKU | 52482 |
|---|---|
| EAN | 5028252006255 |
| Manufacturer | KENSINGTON |
| Availability | In Stock |
KENSINGTON SMARTFIT ADJUSTABLE FOOTREST
| Features | |
|---|---|
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 356 mm |
| Package depth | 484 mm |
| Package height | 84 mm |
| Height | 200 mm |
| Technical details | |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Height adjustment | Yes |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 356 mm |
| Package depth | 484 mm |
| Package height | 84 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Kensington Adjustable Footrest
Login for pricing
|
Kensington 52789 foot rest Black
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
52482
|
52789
|
| Manufacturer |
KENSINGTON
|
KENSINGTON
|
| Product colour |
Black
|
Black
|

