We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
KENSINGTON N17 COMBINATION LOCK FOR WEDGE-SHAPED SLOTS - COMPATIBLE WITH DELL LAPTOPS
SKU
K68008WW
Category: Cable Locks
KENSINGTON N17 COMBINATION LOCK FOR WEDGE-SHAPED SLOTS - COMPATIBLE WITH DELL LAPTOPS
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 152 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 212 mm |
| Cable type | Standard |
| Package type | Polybag |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 1.8 m |
| Cable diameter | 5 mm |
| Best uses | Laptop |
| Lock management | Resettable Combination |
| Features | |
| Cable type | Standard |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 1.8 m |
| Cable diameter | 5 mm |
| Material | Carbon |
| Product colour | Black |
| Number of security slot anchors | 1 pc(s) |
| Security slot anchor type | Wedge-shaped |
| Best uses | Laptop |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Number of combinations | 10000 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.8 m |
| Cable diameter | 5 mm |
| Width | 31.6 mm |
| Depth | 44 mm |
| Height | 11 mm |
| Package width | 152 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 212 mm |
| Package weight | 209 g |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 152 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 212 mm |
| Package type | Polybag |
| Package weight | 209 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | |
| Material | Carbon |
| Packaging content | |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
KENSINGTON N17 COMBINATION LOCK FOR WE...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com 6ft (2m) Laptop Cable Loc...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com 6.5' (2m) 3-in-1 Uni...
Login for pricing
|
New
Kensington Slim N17 2.0 Keyed Dual Hea...
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com Universal Laptop Lock 6.6...
Login for pricing
|
StarTech.com Universal Laptop Lock 6.6...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
K68008WW
|
LTLOCKKEY
|
LTULOCK4D
|
K60508WW
|
UNIVC4D-LAPTOP-LOCK
|
UNIVK-LAPTOP-LOCK
|
| Manufacturer |
KENSINGTON
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
KENSINGTON
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|





