We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4X40N18008 laptop case 33 cm (13") Sleeve case Black
SKU
4X40N18008
Category: Laptop Cases
| SKU | 4X40N18008 |
|---|---|
| EAN | 0191545397776 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | In Stock |
The ThinkPad Sleeve family is designed to fit perfectly the most recent generation of ThinkPad notebooks. These fitted sleeves help to protect your notebook from dust, shocks, scrapes, and scratches for superior PC protection. The slim, lightweight design also stows easily in a larger bag.
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Compatibility | ThinkPad 13" |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 269 g |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Compatibility | ThinkPad 13" |
| Technical details | |
| Case type | Sleeve case |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo 4X40N18008 laptop case 33 cm (1...
Login for pricing
|
Recommended
STM Summary 38.1 cm (15") Sleeve...
Login for pricing
|
Hot Product
STM Blazer 38.1 cm (15") Sleeve c...
Login for pricing
|
New
STM Myth 38.1 cm (15") Briefcase
Login for pricing
|
Bestseller
Targus TBB565GL laptop case 39.6 cm (1...
Login for pricing
|
STM Myth notebook case 27.9 cm (11&quo...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X40N18008
|
STM-114-168P-04
|
STM-114-191P-02
|
STM-114-184P-04
|
TBB565GL
|
STM-114-184K-01
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
STM
|
STM
|
STM
|
TARGUS
|
STM
|
| Material |
N/A
|
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
| Maximum screen size |
12" to 13"
|
14" to 15"
|
14" to 15"
|
14" to 15"
|
15" to 16"
|
10" to 11"
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
Any brand
|
N/A
|
Any brand
|
Any brand
|
| Case type |
Sleeve case
|
Sleeve case
|
Sleeve case
|
Briefcase
|
Backpack
|
Sleeve case
|





