We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech 920-013559 keyboard RF Wireless + Bluetooth English Graphite
SKU
920-013559
Category: Keyboards
| SKU | 920-013559 |
|---|---|
| EAN | 0097855204660 |
| Manufacturer | LOGITECH |
| Availability | In Stock |
Logitech 920-013559. Device interface: RF Wireless + Bluetooth. Product colour: Graphite
| Keyboard | |
|---|---|
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard language | English |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Design | |
| Product colour | Graphite |
| Power | |
|---|---|
| Battery type | AAA |
| Keyboard battery type | AAA |
| Battery capacity | 1000 mAh |
| Packaging data | |
| Batteries included | Yes |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 442 mm |
| Package height | 46 mm |
| Package weight | 615.39 g |
| Packaging content | |
| Batteries included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Logitech 920-013559 keyboard RF Wirele...
Login for pricing
|
Recommended
Kensington Pro Fit keyboard RF Wireles...
Login for pricing
|
Popular
HP 230 Wireless Mouse and Keyboard Combo
Login for pricing
|
New
DELL KM5221W-WH keyboard Mouse include...
Login for pricing
|
Targus AKB869US keyboard Universal Blu...
Login for pricing
|
Bestseller
HP 235 Wireless Mouse and Keyboard Combo
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
920-013559
|
K72450
|
3L1F0AA
|
580-AKCC
|
AKB869US
|
1Y4D0UT
|
| Manufacturer |
LOGITECH
|
KENSINGTON
|
HP
|
DELL
|
TARGUS
|
HP
|
| Connectivity technology |
N/A
|
Wireless
|
Wireless
|
Wireless
|
Wireless
|
Wireless
|
| Mouse included |
N/A
|
N
|
Y
|
Y
|
N
|
Y
|
| Backlight |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Recommended usage |
N/A
|
Universal
|
N/A
|
Office
|
Universal
|
Office
|
| Device interface |
RF Wireless + Bluetooth
|
RF Wireless
|
RF Wireless
|
RF Wireless
|
Bluetooth
|
RF Wireless
|
| Keyboard key switch |
N/A
|
Mechanical key switch
|
Membrane key switch
|
N/A
|
N/A
|
Membrane key switch
|





