We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microsoft HoloLens 2 Universal Black AC Indoor
SKU
NKK-00004
Category: Mobile Device Chargers
| SKU | NKK-00004 |
|---|---|
| EAN | 0889842485783 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | In Stock |
USB-C charger and cable for HoloLens 2.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Microsoft HoloLens 2 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Power | |
| AC adapter power | 18 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 57 mm |
| Depth | 37 mm |
| Height | 28.5 mm |
| Weight | 65 g |
| Packaging data | |
| Cables included | USB Type-C |
| Packaging content | |
| Cables included | USB Type-C |
You may also be interested in
| Product |
Microsoft HoloLens 2 Universal Black A...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus APA107AU mobile device charger...
Login for pricing
|
Hot Product
Jabra Wireless Charging Pad
Login for pricing
|
Belkin BoostCharge Headphones, Smartph...
Login for pricing
|
Popular
Zebra CHG-AUTO-USB1-01 mobile device c...
Login for pricing
|
Verbatim GAN CHARGER 4 PORT 140W Unive...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NKK-00004
|
APA107AU
|
14207-92
|
WIZ028AUBK
|
CHG-AUTO-USB1-01
|
67035
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
TARGUS
|
JABRA
|
BELKIN
|
ZEBRA
|
VERBATIM
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|
Indoor
|





