We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microsoft Surface 65W Power Supply Laptop, Tablet Black AC Indoor
SKU
W8Z-00011
Category: Mobile Device Chargers
| SKU | W8Z-00011 |
|---|---|
| EAN | 0196388144440 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | In Stock |
Made exclusively for Surface and designed to match its look and feel, the 65W Power Supply quickly recharges the battery, while the USB port lets you charge another device at the same time.
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet |
| Power source type | AC |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| AC adapter power | 65 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 90 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 250 g |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Microsoft Surface 65W Power Supply Lap...
Login for pricing
|
New
Jabra Wireless Charging Pad
Login for pricing
|
Belkin BoostCharge Headphones, Smartph...
Login for pricing
|
Verbatim GAN CHARGER 4 PORT 140W Unive...
Login for pricing
|
Belkin WIZ037auBK Headphones, Smartpho...
Login for pricing
|
Hot Product
Belkin BoostCharge Pro Smartphone, Lap...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
W8Z-00011
|
14207-92
|
WIZ028AUBK
|
67035
|
WIZ037AUBK
|
WCH015AUWH
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
JABRA
|
BELKIN
|
VERBATIM
|
BELKIN
|
BELKIN
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|





