We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4X40N18010 laptop case 38.1 cm (15") Sleeve case Black
SKU
4X40N18010
Category: Laptop Cases
| SKU | 4X40N18010 |
|---|---|
| EAN | 0191545397806 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | In Stock |
The ThinkPad Sleeve family is designed to fit perfectly the most recent generation of ThinkPad notebooks. These fitted sleeves help to protect your notebook from dust, shocks, scrapes, and scratches for superior PC protection. The slim, lightweight design also stows easily in a larger bag.
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Compatibility | ThinkPad 15 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 359 g |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Compatibility | ThinkPad 15 |
| Technical details | |
| Case type | Sleeve case |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo 4X40N18010 laptop case 38.1 cm...
Login for pricing
|
Hot Product
Belkin Classic Pro 39.6 cm (15.6"...
Login for pricing
|
STM Ace Always On Cargo 30.5 cm (12&qu...
Login for pricing
|
Bestseller
HP Prelude Pro 15.6-inch Recycled Back...
Login for pricing
|
New
Targus TANC 30.5 cm (12") Black
Login for pricing
|
Recommended
Targus Contego 30.5 cm (12") Slip...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X40N18010
|
F8N900BTBLK
|
STM-117-176K-01
|
1X644AA
|
TBT280GL
|
TBS812GL
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
BELKIN
|
STM
|
HP
|
TARGUS
|
TARGUS
|
| Maximum screen size |
14" to 15"
|
15" to 16"
|
11" to 12"
|
up to 7"
|
11" to 12"
|
11" to 12"
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
Universal
|
Any brand
|
| Case type |
Sleeve case
|
Backpack
|
Briefcase
|
Backpack
|
N/A
|
Slip case
|
| Product main colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|





