We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo Origami 35.6 cm (14") Sleeve case Grey
SKU
4X41R83942
Category: Laptop Cases
| SKU | 4X41R83942 |
|---|---|
| EAN | 0195892119999 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | In Stock |
The Lenovo Origami ergonomic sleeve was created for the brand new X9 Accessory Ecosystem, providing a perfect snug fit while protecting your laptop; Its origami-fold design offers a unique ergonomic stand-like design for a comfortable user experience.
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Grey |
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyurethane (PU) |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Weight & dimensions | |
| Width | 355 mm |
| Depth | 10 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 410 g |
| Package width | 360 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 450 g |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyurethane (PU) |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Technical details | |
| Case type | Sleeve case |
| Packaging data | |
| Package width | 360 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 450 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo Origami 35.6 cm (14") Slee...
Login for pricing
|
New
Targus TANC 30.5 cm (12") Black
Login for pricing
|
Popular
Targus Contego 30.5 cm (12") Slip...
Login for pricing
|
Hot Product
STM MYTH 40.6 cm (16") Sleeve cas...
Login for pricing
|
Bestseller
STM Studio notebook case 40.6 cm (16&q...
Login for pricing
|
STM STM-122-373Q-02 notebook case 40.6...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X41R83942
|
TBT280GL
|
TBS812GL
|
STM-114-184P-05
|
STM-122-373Q-01
|
STM-122-373Q-02
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
TARGUS
|
TARGUS
|
STM
|
STM
|
STM
|
| Material |
Polyurethane (PU)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
| Maximum screen size |
13" to 14"
|
11" to 12"
|
11" to 12"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Universal
|
Any brand
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Sleeve case
|
N/A
|
Slip case
|
Sleeve case
|
Cover case
|
N/A
|
| Product main colour |
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Grey
|





